poniedziałek, 20 czerwca 2016

Smocze naszyjniki/ Dragon neckleces

Od kilku miesięcy projektuje smoczy naszyjnik, lecz ciągle nie pasowały mi jakieś jego elementy. Pierwowzór miał skrzydło i łapki, ale ostateczna wersja została zdecydowania zminimalizowana. Miał to być naszyjnik nakładany, nie zapinany ani z przodu ani z tyłu, lekko owijający się wokół szyi. Jeśli powstaną inne wersje kolorystyczne, to pewnie także przejdą  jeszcze niewielkie zmiany wyglądu głowy i ogona. Na razie wymodziłam dwie wersje w tym jedna specjalnie na wyzwanie w Craft Style blog: Wyzwanie 24 Czerwony, zielony, niebieski

For a couple of months I have been working on a new project of a dragon necklace but I wasn't able to put all the elements the way they could fit together. Early project had a wing and paws but in the final I have decided to reduce it by eliminating some of the elements..
It was supposed to be a necklace that can be worn on a neck instead of being fastened. If I decide to create new versions in different colours then it is very possible I will make some small changes in their case as well. As for now I have made two versions from which one is for a challend in Craft Style blog: Wyzwanie 24 Czerwonyzielonyniebieski

Tyły smoków grawerowałam szlifierką.
Backside engraved with a grinder.


I wersja w brązach i złocie z odrobiną niebieskiego dla kontrastu.
And a version in brown and gold with a small amout of blue as a contrast.

16 komentarzy:

 1. Rewelacyjne naszyjniki - bardzo ciekawa forma! Też zwróciłam uwagę na oczy, co za spojrzenie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, forma faktycznie inna niż standardowa, a nad oczami jeszcze muszę popracować, aby był maksymalnie porażający efekt.

   Usuń
 2. Niezwykły pomysł i bardzo staranne wykonanie. Powodzenia w konkursie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki nie spodziewałam się, że akurat oczy mogę być takie fascynujące ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czadowe! Mój najnowszy smoczek czeka właśnie na sesję zdjęciową ;) ... i chyba też muszę sobie sprawić okulary do pracy z mini-szlifierką ;) Maseczka jest ..ale okulary tez się przydadzą ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki!Jest jednen mankament okularów i w zasadzie maseczki też, okulary nie są anti fog a maseczka też standardowa, czyli jak się oddycha cała para leci na okular i wiadomo jak to się kończy. Musze pomyśleć albo nad nową maseczką albo nowymi okularami. :)

   Usuń
 5. ojej;)! jestem pod ogromnym wrazeniem:)!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, fajnie mi się robiło oba naszyjniki, także cos jeszcze wypiekę w tym stylu.

   Usuń
 6. Wow!! Ależ super pomysł i wykonanie. Dziękuję za udział w wyzwaniu Craft Style :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wygląda genialnie! :D Pomysł, żeby się owijał jest bardzo dobry, tylko czy to nie ucieka z szyi przy gwałtownych ruchach?

  OdpowiedzUsuń