niedziela, 1 marca 2015

Ważka dziennik, albo obrazek

Ważka -Dziennik, kalendarz, lub po prostu obrazek do postawienia na kominku, albo powieszenia na ścianie. Powstał jako praca przykładowa dla bloga Modelina moje Hobby.
Tym razem użyłam  mas kato i fimo w blend skinner do tła. Kryształków Swarovskiego, koralików akrylowych i pigmentów Pebeo fantasy prismo, udało mi się je połączyć z masą i dało to ciekawy efekt.
Zdjęcia kiepskie, pogoda także, więc mam do dyspozycji jedynie sztuczne światło lampy błyskowej, która bardzo psuje efekt kolorystyczny tej kompozycji. Obiecuje,że jak tylko pogoda się poprawi zrobię zdjęcia w świetle dziennym i sami zobaczycie różnice. Tymczasem pooglądajcie sobie-aha format tym razem większy bo A5.
Zapomniałam jeszcze dodać, że wszystkie tekstury wykonywałam własnoręcznie, lub za pomocą zrobionych przez siebie stempelków.

Dragonfly-journal, a calendar or just a picture to put at fireplace or to hang it on a wall. It was created as an example for a "Modelina Moje hobby" blog.
This time I have used kato and fimo polymer clay blended in skinner as a background for this picture. I also managed to combine Swarovski cristals, acril beads and Pebeo Fantasy Prismo pigments. All together give a very interesting effect. 
Unfortunately, photos are not very sharp and the quality is quite low due to the fact that the weather was horrible so I was forced to use an artificial light which doesn't do the job very well.
What I can promise is that as soon as the weather goes nice I will make better photos so You will have a chance to see a great difference between real and artificial light.
In a meantime, please take a look on available pictures. This time I have used an A5 size.
I have forgot to add that all the textures was made by myself with a usage of stamps of my own as well.
Ważka na dzienniku-kalendarzu
Dragonfly on a journal-calendar


 Albo jako obrazek do postawienia, lub powieszenia na ścianie
Or as a wall picture.


16 komentarzy:

 1. Monia przepiękna praca, tyle detali, wprost nie mogę się napatrzeć!!!
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa praca. Fajna kompozycja i super kolory:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolory także mi się podobają, chyba częściej będę tworzyć w zieleniach i turkusach. Dziękuję! :)

   Usuń
 3. Rozumiem, że można mieć talent, ale żeby aż tak wielki? Musiałaś włożyć w to tyle pracy, że nawet sobie nie wyobrażam. Piękna ważka*-*
  muliniane-cudenka.blogspot.com
  Pozdrawiam:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam że całkiem przyjemnie się robiło, a to dlatego że tym razem przygotowałam sobie wcześniej zarys, jak to ma wyglądać. :)

   Usuń
 4. Cudowna ważka;) Podziwiam za ogrom pracy jaki musiałaś w nią włożyć.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. podniebne smoczyce z tęczowymi a półprzejrzystymi skrzydłami
  zawsze mnie fascynowały - i żywe i Tę zastygłą w masie mogłabym
  podziwiać godzinami...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje ulubione, to te ciemnoniebieskie z granatowym odcieniem i turkusem na skrzydełkach, fruwające nad rzekami. :)Takie ważki można spotkać w moich rodzimych stronach nad Nidą.

   Usuń
 6. Piękna okładeczka. Wspaniałe kolorki i ciekawa kompozycja. Podoba mi się :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. o rany jestem nią zachwycona (prócz ozdób przy głowie, troche mi nie pasują) kocham ważki- te żywe oczywiście, lubie robić im zdjęcia ale każde użycie w pracach handmade wywołuje u mnie radość :) fantastyczne użycie tekstur i barw :) nie mogę się napatrzeć, aż chciałoby się ją mieć haha:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja także lubię ważki, dlatego taka propozycja musiała się koniecznie pojawić. Także pozdrawiam! :)

   Usuń
 8. Moniczko, jestem zachwycona teksturami! Kolorystyka jest obłędna! Ważka idealna!
  Pięknie, jak zwykle!

  OdpowiedzUsuń