sobota, 12 lipca 2014

Ent

To jeden z moich pierwszych tak dużych projektów z polimeru, i raczej nie ostatni. W takim kierunki iść zamierzam: dużych  rzeczy, często niebiżuteryjnych. Większe rozmiary dają tym samym więcej możliwość obróbki materiału no i  zabawy, choć ten Ent to jednak raczej przysporzył mi nerwów. Od czegoś jednak trzeba zacząć, kolejno w planie są albo smoki, albo kruki. Materiału sporo idzie i to jest jedyny minus całego przedsięwzięcia. Ent mi się nie udał, ale postanowiłam go pokazać jako projekt próbny. Może komuś się choć trochę spodoba. Rozmiar to: 20 cm na 15 cm
16 komentarzy:

 1. Nie udał się?! No wiesz co? jest super! :D Sama lubię robić też takie większe modelinowe projekty ale takiemu czemuś bym nie podołała więc szacun! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam nadzieję, że zrobię go bardziej wyraziście, kontrastowo, ale w czasie pracy okazało się, że wszystkie konary są bardzo pracochłonne i wena mi odeszła. Ale miło mi, że Ci się spodobał. Bardzo lubię drzewa i kiedyś jeszcze znów zaszaleje w tym temacie, także już będę wiedzieć jak czego nie robić. Pozdrawiam! :)

   Usuń
 2. Powalający projekt. Ja się jeszcze na takie wielkie nie porywam. Bardzo mi się podoba! Będziesz go oprawiać jako obraz czy na okładkę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie się suszy, dałam na klej i będzie sobie wisiał na ścianie. Czyli bardziej jako obraz! :) Dzięki fajnie, że Ci się spodobał!

   Usuń
 3. nie udał? o matulu... kiedyś trochę modeliny "macałam" ale żeby zrobić coś takiego to chyba nigdy bym nie dała rady... jest na prawdę cudny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koncepcja była nieco inna a cała reszta poszła w swoją drogą :D Niemniej jednak cieszę się, że się spodobał, dzięki za opinię! :)

   Usuń
 4. Moniś jest intrygujący i bardzo leśny, nie wiem jaki był początkowy zamiar bowiem duże projekty żyją czasem własnym życiem. Dużo się tutaj dzieje jest to praca bardzo złożona a emocje związane z tworzeniem nieraz przeszkadzają w realizacji początkowego projektu. morał z tego taki że jesteś bogatsza o doświadczenia.
  Modelina jest na tyle wdzięcznym materiałem że pozwala na dopracowanie każdego detalu aż osiągną zadowalający kształt. Możesz dopieścić miejsca z których jesteś niezadowolona.
  Zrobiłam kilka figurek z odstającymi elementami i wiem jak są nieprzewidywalne i kłopotliwe. W takich sytuacjach pomagam sobie poprzez wielokrotne wypalanie przedmiotu. Zresztą co ja się będę wywnętrzać ... zobacz jakie wrażenie zrobił na nas wszystkich Twój Ent .
  Pozdrawiam ciepluchno :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuje Monia, chyba już więcej nie będę ozdabiać enta, nich sobie zostanie taki jaki jest. Jeśli zrobię kiedyś jeszcze jakiegoś enta, będę mieć bogatsze doświadczenia w tym temacie! Pozdrawiam! :)

   Usuń
 5. Monia, Ent jest świetny!!! Widać, że włożyłaś w niego dużo pracy. Podziwiam. A tak to często jest, zwłaszcza z dużymi projektami, że efekt końcowy jest inny od zamierzonego lub raczej od tego co zrodziło się w naszej głowie... Ale o tym, że jest inaczej wiesz najlepiej Ty, dla mnie jest SUPER!!! :)
  I gratuluję wyróżnienia w wyzwaniu!!! Zasłużyłaś dziewczyno :)
  Pozdrowionka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki wielkie, nie łatwo jest być perfekcjonistą i dlatego ciągle mi się nie podobają moje twory, ale mobilizuje mnie to, że może uda mi się kiedyś uzyskać wykonanie wzoru, który zrodził się w wyobraźni, i będzie on dokładnie taki! :) Pozdrowionka również dla Ciebie! :)

   Usuń
 6. Udał się, udał, jak złoto :) Ent, jak malowanie! Więcej zachwycać się nie będę, bo jak już mówiłam, drzewek takich bałam się od zawsze :P :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem pod ogromnym wrażeniem! Weszłam na chwilę (a mam tak dużo pracy :), ale zostałam na dłużej, nie mogłam oczu oderwać. Ostatnio przeprosiłam się z modeliną, i ponownie wróciłam do książki Cuda z modeliny, w zaciszu próbuje coś stworzyć ciekawego, własnego, ale jeszcze nie mam odwagi pokazać, na potrzeby targów tworzę jakieś proste rzeczy, ale jak widzę Twoje dzieła, to trochę mi wstyd, ale każdy musi od czegoś zacząć :) Podziwiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło i dzięki serdeczne. Przeglądnęłam Twoje dzieła i jak na osobę początkującą chyba jesteś dla siebie zbyt surowa, dobrze Ci idzie! :)

   Usuń
 8. intrygująca kompozycja - aż człek czeka z biciem serca,
  czy jakiś nieszkodliwy troll nie wyskoczy z jamy...

  OdpowiedzUsuń