środa, 31 lipca 2013

Origami: czyli papierowa karuzela z rybkami

Znów postanowiłam uwiecznić swoją pracę sprzed lat. Nie lubię się zamykać na sztukę, staram się być bardzo otwarta, tego nauczyłam się przez lata i wyniosłam ze szkoły. Sztuka jest bardzo plastyczna, nowożytni wzorują się na dziełach sprzed lat, tak powstaje coś nowego.
Origami to bardzo stara sztuka pochodząca z Chin,ale rozwijająca się w Japonii.
Forma wyjściowa to kartka papieru w postaci kwadratu, do składania nie używa się kleju ani nożyczek. Podobno papieru nie ozdabia się dodatkowo.
Ja nie używałam kleju ani nożyczek, ale postanowiłam ozdobić papier. Trudność polegała na tym, że wzorek powstał jeszcze przed złożeniem. Samo oznaczenie gdzie co ma być, trwało około 2 godzin. Więc karuzela powstawała kilka dni, a dziś liczy sobie około 10 lat.
Elementy są zakurzone ale trudno się je czyści ponieważ są z papieru.
6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Dzięki, a wiesz jaka zakurzona. Kiedyś zrobię jeszcze żurawie dla córy,ale jak już będzie miała swój pokoik.

   Usuń
  2. Świetny pomysł :)-choć żurawie jeszcze ciężej będzie odkurzyć-ale zawsze można po pewnym czasie zrobić nowe-w innych kolorkach :)
   Ja mam kolsz na lampce taki zrobiony z papieru (tutaj go pokazywałam: http://klementyna88.pinger.pl/m/17819500 )- z narysowanymi kwiatami i też mam wielki problem z jego odkurzaniem -suchą szmatką niezbyt chce zejść a wilgotną-no cóż w najlepszym wypadku rozmazuję te kwiaty :D jednak mam jakiś sentyment do niego :).

   Usuń
  3. Pocieszam się tym, że kwiaty origami są bardziej zakurzone od rybek, bo do tych rybek to mam właśnie jakiś sentyment:)Twój blog na pingerze bardzo kreatywny :)

   Usuń
  4. No tam się wszystko zaczeło-tzn moje blogowanie :), ale często są tam różne kłopoty techniczne-nie da się posta dodać-nie wyświetlają się zdjęcia itp. i raczej nastoletni odbiorcy-mało jest rękodzielników na pingerze.

   Usuń