sobota, 9 lutego 2013

ABC Book


ABC Book to rękodzieło mojej roboty, inspiracją do stworzenia jej była bardzo ładnie ilustrowana książka E. Wasiuczyńskiej. Ciekawe i fajne pomysły na rękodzieła ma także ciocia Ania   a także znaleziony przeze mnie niedawno http://obsessivelystitching.blogspot.com. Nasza książeczka jest jednak troszkę inna, choćby nawet ze względu na ogromną ilość detali, a także pomysły na literowe kompozycje. Prace nad książeczką trwały w sumie jakieś 2 miesiące-hmm może dłużej, czasem wykonanie jednej strony pochłaniało kilka godzin pracy.
Książeczka wykonana jest z kolorowego filcu artystycznego, oraz z polaru. Użyłam także wielu elementów do zdobienia każdej ze stron i są to np: kolorowe cekiny o różnych kształtach i wielkościach, koraliki do nawlekania (tutaj podobnie różne kolory , kształty i materiał), filcowe kulki, plastikowe oczka, cały zestaw kolorowej muliny do wyszywania, kolorowe nici ( w tym srebrna nić), igły do nawlekania koralików ozdobnych, nitownik wraz z dziurkaczem i nitami. Cena materiałów trochę przerażająca, ale najważniejszy jest efekt końcowy, oraz radość czerpana z zadowolenia dziecka-polecam wszystkim mamą!
Niektóre literki zostały połączone ze sobą np: na jednej stronie, powodem była przede wszystkim trudność w znalezieniu odpowiednich słówek pasujących do strony i komponujących się z innymi elementami, za wszelką cenę próbowałam także uniknąć powtórek z pomysłami w książeczce Wasiuczyńskiej.
OKŁADKA

A: As , awokado, Afryka, armata

B: Butelki, bombki, bałwanek

C: cekiny, ciastko z czekoladą, cukierek, ciuchcia

D: domy (dach, drzwi) droga, domino, dżem

E i F: e-mail, ekierka, flaga, fasola, farby flaming

G: gałązka, gniazdo, grzyby, gitara, gwiazda

H: huśtawka, hipopotam,hak, harfa

I i J: jajko, jarzębina, jeż, jabłko, igła

K: kwiaty, korale, korona (klejnoty), krawat

L i Ł: Liście, lody, łaty i łyżeczka

M: mewy, morze, meduza, muszelki, muszki

N: nuty, noc,neon, narzędzia

 O: ogryzek, orzechy,ośmiornica, okulary

P: pajęczyna, pająki, pierścień, pasek, papryka

R; rak, rozgwiazdy, ręcznik, rybki

S i Ś: słonecznik, słońce, szczoteczka, skarpetka, ślimak

T i U: telefon, torebka (uszy), ul, talerzyk, tort

W: wiatraczek, wieloryb, woda, wazon, wrzos

Z, Ż i Ź ; żółw, żaglówka, zegarek, zimorodek, źdźbło

1 komentarz:

  1. Tak sobie przeglądałam Twoje starsze posty i trafiłam tutaj. Że też chciało Ci się robić wszystkie litery, to mnóstwo pracy :). Głupio tylko, że zwierzę podpisane "wieloryb" wygląda jak kaszalot, który należy do zębowców, a nie do fiszbinowców (wielorybów). Angielskie znaczenie słowa "whale" jest szersze, bo obejmuje polskie fiszbinowce i wale, więc może to Cie zmyliło, bo kaszalot faktycznie ma w angielskiej nazwie "whale". :)

    OdpowiedzUsuń